Historia klubu v skratke

Nieco o Klube + Otazky
Užívateľov profilový obrázok
PlusMinus
Predseda klubu
Predseda klubu
Príspevky: 13406
Dátum registrácie: Pi Jan 11, 2008 3:02 pm
Typ vozidla: Renault Megane II. phase II, combi
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Historia klubu v skratke

Príspevokod užívateľa PlusMinus » So Sep 17, 2011 8:58 pm

POSTUPNE DOPĹŇAME

2007 -
Spoznanie prvotných slovenských členov na českom fóre, na prvé spontánne stretnutie (ohlásené deň vopred) prišli dvaja účastníci (Mirec a Needyx)
Na druhom zraze opäť v BA 20.1.2007 to už vyzeralo lepšie :- ) a v lete sme uskutočnili prvý dvojdňový senecký zraz. Sútaže sa ale konali na Pezinskej Babe.
Následne sme organizovali aj jednodňové akcie v Bratislave, Brne (CZ), Trenčíne a Nitre.
V tomto roku pred akciou Motokáry padali prvé úvahy a idey o klube.
December 2007 a Nitriansky zraz. Oficiálne sme zverejnili ideu okolo vzniku Meganeklubu, Needyx, PlusMinus a Kepa ani nemusia "zháňať" členov, prví sa ihneď hlásili.
Tohto roku sme sa zucastnili aj zrazu madarskeho Megane Clubu v Kemenece (HU). Mali to tam svetove a spravili na nas obrovsky dojem, aj ked miestami bola jazykova bariera.

2008 -
V januári vzniká MeganeKlub, kupujeme doménu a tvoríme prvé kroky. Prvý web ako aj fórum boli na jednej hlavnej stránke. Po pár dňoch sme zistili, že možnosti fóra tohto systému nezodpovedajú akýmkoľvek nárokom. Zakladáme osobitne fórum, momentálne (sept. 2011) sa pozeráte len na druhú verziu.
Vytvorili sme logo klubu, vyrábame prvé tričká, mikiny a ďalšie výrobky (vankúše, kľúčenky, šnúrky, perá a i.).
V lete sme zorganizovali trojdňový zraz v Adamove. Okrem tohto hlavného zrazu sme sa stretli v Bratislave, Hustopečiach (CZ), Martine a Ružomberku.
Navštívili sme aj iné, tuningové zrazy v Hubiciach, Dunajskej Strede, Adamove..
V tomto roku vzniká Meganeklub hra, ktorá je stále voľne stiahnuteľná TU

2009 -
V januári 2009 sme dostali pozvanie na tlačovú konferenicu Renault Slovensko, kde predstavili Megane III. Historickú postupnosť áut sme pre Renault vytvorili z naších klubových áut.
Možnosť vyskúšať si tieto skvosty (hatch a coupe) sme mali len my, členovia klubu. Novinári odišli s dlhým nosom.
Meganeklub.sk sa oficiálne registruje ako Občianske združenie. Needyx sa stáva predsedom, podpredsedovia sú Kepa a PlusMinus. Do kontrolných orgánov sme zvolili: Petonumberone, Požgy a Motuz.
V lete sme opäť zorganizovali trojdňový Adamov s vlastným kotlíkovým gulášom, ako aj zrazy v Bratislave, Hustopečiach (CZ), Martine, Terchovej a v Nitre.
Pred zrazom v Terchovej sme zorganizovali sprievodnú akciu MeganeCHATA, ktorá dopadla výborne, čo sa týka nálady aj účasti.
Opäť sme sa stretavali aj mimo oficialných akcií, ako napr. na autosalóne v BA/NR, zraz v Leviciach, Hubiciach, vo Vyškove a.i.

2010 -
Január nás doteraz sprevádzal v znamení zmien, nebolo inak ani v tomto roku. Needyx ohlásil celkový odchod z klubu, organizačnu štruktúru sme zmenili nasledovne. Kepa sa stal predsedom, PlusMinus a Motuz podpredsedami, do kotrolných orgánov k Petonumberone a Pozgymu pribudol Peto-1.6.
Prvý predaný Megane III. RS 250 vstupuje do nášho klubu prostredníctvom člena Jansson13 !
Tento rok sme trojdňový zraz presunuli do autokempu Manínska Tiesňava, predsa nám v Adamove chýbalo potrebné pohodlie a hygienické vybavenie.
Nedá mi nespomenúť zraz v Martine, kde sa nás zišlo až 52 Meganov.
Ako obyčajne sa v priebehu roka stretávame aj na iných zrazoch (Mimoňské Války, CZ), na akcii Renaultu RS TOUR, World Series by Renault, ako aj na športových bowlingoch ci bedmintonoch.

2011 -
Január a opäť zmeny. Kepa meni pozíciu Predsedu na radového člena. Predsedom sa stáva PlusMinus, podpredsedovia Motuz a Yacomo, kontrolný orgán ostal nezmenený: Petonumberone, Pozgy a Peto-1.6.
Prinášame opäť hlavný trojdňový zraz v Manínskej Tiesňave. Tu sme všetkým zúčastneným rozdali naše debutové DVD, ktoré obsahovalo videá zo zrazov 2007-2011.
V pôvodne vypúšťanom termíne jesenného zrazu sa organizuje predsa len zraz, a to v meste, v ktorom sme ešte neboli. Šaľa. Zraz sprevádza sprievodná akcia Meganeklub BowlingCup, hráme o pekne poháre.
Tohto roku sme organizovali nasledujúce zrazy: Stupava, Martin, Manínska Tiesňava, Šala a Nitra.

2012 -
Január, 2% majú reálnu podobu.
Organizujeme prvý zraz v roku 2012 opäť v Stupave, sprievodná akcia BowlingCup pre veľký úspech opäť v programe. Meganeklub a Renault Truck odmenilo všetkých hráčov.
Ako inak, Autosalón Bratislava, tohto roku 9 noviniek od Renaultu, a naše autá na nedeľnom tuningovom parkovisku.
Zraz v Martine má ako inak, veľký úspech, členovia klubu predzrazové dni strávili na spoločnej chate. MS v hokeji sme sledovali na veľkoplošnej obrazovke pri neďalekej reštaurácií. Aj tohto roku máme dlhý a tažký slalom, trofeje a vecné ceny pre prvých šiestich umiestnených a vyhlásenie víťaza ženskej kategórie.
Letný zraz opäť v osvedčenej Manínskej Tiesňave, príchod už v piatok, chatky, grilovačka, opekačka, sud piva, všetko po starom. V sobotu sme v slalome vyhlásili troch najlepších v troch kategóriách, opäť sme hľadali siláka v súťaži hode diskom. Na záver sme vyhlásili tri najkrajšie autá a odmenili cenami.
Čadca. Prvý a úspešný ročník prebehol bez chybičky. Dúfam, že ich budeme opakovať čo najčastejšie. Slalom ani športové vyžitie vo forme bowlingu nechýbalo. Nitra priniesla len -3 stupňov, teda jedno z teplejších Nitrianskych zrazov. Stretnutie pod diaľnicou a presun do známeho salaša. Waw.. rok sme ukončili veľmi dobre.

2013 -
Už dlho neboli zmeny vo vedení, tak prečo nie :D. Požgy opustil klub, aj pozíciu v kontrolnom orgáne, jeho post sme nenahradili.
Historicky prvý zraz klubov Megane a Clio sa koná v Bratislave v marci, úspech aj účasť veľmi slušná. Letný trojdňový zraz štandartne v Manínskej Tiesňave, vylepšené súťaže, skvelý program, pivko grátis, opekačka, zábava do neskorej noci. Kopec darčekov od klubu a sponzorov. Spolu sme odovzdali 20 trofejí. Sezónu sme uzavreli ako inak, v Nitre, kde sa nás zišlo 23 aút. K videniu bol i Renault Megane RS Red Bull.

2014 -
Prázdne miesto v kontrolnom orgáne sme doplnili bývalým predsedom, dnes členom Needyxom.
Otvárací Bratislavský zraz sa druhý krát konal spolu s ClioClubom, na parkovisku sa nás zišla celkom pekná kôpka (36 áut) a kopec prekvapení. Pribudli Megane III. (už aj po druhom facelifte) ako aj noví záujemcovia. Jarný zraz opäť v Čadci, k slalomu pribudol aj voľný program v podobe bobovej dráhy a maxi kolobežiek.
Letný trojdňový zraz sme opäť situovali do krásneho prostredia Manínskej Tiesňavi. Zišlo sa nás celkom slušne, užili sme si súťaže ako slalom, či trojboj. Aktivity mimo autotémy boli tiež zábavné, hlavne futbal na umelej tráve alebo grilovačka s tvorivou dielňou náramok.
Ubehlo veľa dní až po zraz v Nitre, no počasie ostalo takmer ako v lete. 29 áut, medzi nimi aj zástupca Renault Slovensko sprevádzalo Nitriansky zraz. Koliba a papanica výborná, opäť noví aj starí Meganisti na jednej kôpke. Parádne ukončenie roku 2014.

Obrázok Obrázok Obrázok

2015 -
Otvárací Bratislavský zraz sa už tretí krát konal spolu s ClioClubom. Na parkovisku sa nás zišla celkom pekná kôpka, Pribudli nové a vrátili sa staré tváre. Program po zraze sa opäť natiahol až do neskorého večera. Z Meet&eat rýchlozrazu to bol poldenný zraz. (obed, motokáry, kafé, bowling). Letný, trojdňový zraz opäť v overenom areály Manínskej Tiesňavy. Všetko vyšlo tip-top, veľa áut aj spoza hraníc. Slalom, hod diskom, hod alternátorom a rozvodovým remeňom nesmeli chýbať. Ďakujeme opäť sponzorom, Renault Slovensko, Intercars, Riva ako aj sukromným darom, ktore sme mohli pripojiť k naším medailám a trofejám. Tento rok bol najchudobnejsi na zrazy, avsak aj treti, zaverecny v Nitre stal za to. Ucast opat velka, zastupenie Renault Slovensko nam donieslo a dovolilo vyskusat novy Renault Talisman.

2016 -
Rok 2016 začína fantasticky. Od Renault Slovensko sme dostali pozvanie na uvedenie na trh nového Renault Megane 4. Krátke video môžete pozrieť tu: https://www.youtube.com/watch?v=25LV3FMEVm4
Otvárací jozefovský Megane Meeting v Bratislave dopadol fantasticky. 29 áut, z toho 4x nový Megane 4! Vidieť, že vzťahy s Renaultom su nadštandardnejšie ako kedykoľvek predtým. Mali sme možnosť minúť palivo aj z Renault Clio Trophy. Tento Bratislavský jedňodnový zraz je asi najdlhší, zo stretnutia sme sa presunuli na fotenie, odtiaľ do reštaurácie na obed, a ďaľšie kroky smerovali na bowling, následne ďalšia reštaurácia a napokon pred polnocou sme si pofotili v rúšku tmy nové Megany 4.
Letný zraz, pravdepodobne posledný v Manínskej Tiesňave, priniesol nielen Megane 4, Megane 4 GT ale aj ako superpredpremiéru Megane 4 GrandTour. Dva mesiace pred príchodom do showroomov sme s Renaultom Slovensko dohodli tento skvost na zraz. Ten dopadol úplne najlepšie, opäť súťaže a veľké premiéry áut, cez špeciálne kúsky ako GT, RS alebo Trophy.
Ako inak, ako špeciálne, sme zakončili rok 2016, zrzaom v Nitre. Renault Slovensko zabezpečil predstavenie Megane GrandCoupé a úplne nového Scénica, ktorý bude predstavený až v roku 2017.

2017 -
Oslavujeme 10 rokov MeganeKlubu: https://vimeo.com/196211326
Rok ako každý iný, začíname v Bratislave. Prvý krát v histórii klubu sa uskutočnil zraz za dažďa. Skalných fans ani počasie neodradilo, a zišlo sa nás v počte 26 áut za účasti predvádzacích áut od Renault Slovensko (2x Megane GrandCoupe, Megane GrandTour a Clio GrandTour). Po obede sme sa presunuli na indoorové aktivity, a to vo forme bowlingu a následných drinkov. Samozrejme nealkoholických.
Letný zraz sa presunul na staronové miesto, do Valčianskej doliny, kde dorazili Renault Špeciály: Clio Trophy, Megane GT, Megane RS, Zoe elektric a kopec nadšencov, pre ktorých sme ako inak, zabezpečili súťaže vo forme slalomu a parkovania. Samozrejme, na čas.
Ku koncu roku nás povinnosti a okolnosti nepustili na štandartný zimný zraz v Nitre, zorganizovali sme ale posedenie o veľkosti zrazu v Bratislave, kde sme si mohli vyskúšať vďaka Renault Slovensko aj nový Renault Alaskan. Účastníkom sme rozdali Renault kalendáre na rok 2018.

2018 -
Novy rok, prvý zraz v Bratislave. Prvý krát sme stretávali na streche parkovacieho domu (so súhlasom prevádzkovateľa), počasie, ako keby sme objednali. Účasť bola krásnych 28 áut.
V spolupráci s Renault Slovensko sme tradične ukázali na zraze niečo naviac, a to Renault Koleos, Zoe, Espace a Alaskan. Jednodňový zraz hodný svojho mena opäť, zraz sme ukončili po bowlingu v neskorých večerných hodinách.
Letný zraz opäť priniesol niečo nové, čo sme ešte nemali. Slalom pre majiteľov Meganov a druhý, pre všetkých, vrátane nadšencov, slalom s Twingo GT. Auto nám ako inak, zapožičali z Renault Slovensko. Pre tento rok bol letný zraz posledný, avšak sme organizovali grilovačky, kde zavítali aj nový a veríme že budúci členovia klubu. Akcie boli pońaté rodinne, po toľkých rokoch to už inak ani nejde.

2019 -
Novy rok, prvý zraz v Bratislave. Tradícia. No to, čo sa podarilo tentoraz, bolo niečo extra špeciálne. Po dlhých rokoch sa opäť podarilo pirniesť na zraz kúsok z Renault Trucks. Zľtý špeciál so závodným sfarbením, jediný na Slovensku, tak to sa len tak niekde nevidí. Kto nebol, má čo ľutovať.
Letný zraz, nové miesto. Boli sme aj troška pritlačený aj povodné miesto je finančne na hrane únosnosti, zvolili sme obec Lubina. A kto bol, môže potvrdiť, že na kvalite sme neutrpeli. Krásne prostredie, ideálne veľký plac, dostatočná ubytovacia kapacita. Slalom s pohárikom, prvý krát ťahanie pneumatiky, grilovanie, guláš, proste všetko, čo mal zraz mať, mal. Doslova. Už sa tečíme na ďaľší ročník, ktorý bude opäť v Lubine. Už na zraze sme riešili nový dátum na letný zraz, ktorý sme o pár dní neskôr aj potvrdili, taktiež sme potvrdili termín grilovačky v septembri. Záver roku 2019 sme ukončili prvýkrát v Považskej Bystrici. Vyhovujúce parkovisko, skvelé jedlo, účasť viac ako 20 vozidiel, jednoducho perfektné. Tento rok sme menili zaužívané miesta, no opäť sme sa posunuli o krok vpred.
Ikeď na počet postupne počet zrazov ubúda, treba povedať, že sme sa viackrát stretli aj nezrazovo, kofolovo. Tradícia grilovačky taktiež pokračuje. Rok 2019 uzatvárame spokojní.

2019 -


---------------------------
Na všetkých letných zrazoch sa nám podarilo zorganizovať aj rôzne súťažné disciplíny ako napr: Najkrajší Megane zrazu, jazda zručnosti: s pohárikom na streche, v ruke, cúvanie bez spätných zrkadiel, parkovanie, hod elektrónom, alternátorom, rozvodovým remeňom, vedomostný Megane kvíz a.i.), ktoré sme vždy odmenili peknými pohármi, trofejami a darčekmi aj s prispením súkromných darov členov, klubu, ako aj spoločností Renault Slovensko, Renault Trucks, facka.sk, Riva, Autosys a Intercars.
---------------------------


Postupnosť zrazov:
01. BRATISLAVA (20.1.2007)
02. BRNO (31.3.2007)
03. SENEC (27-28.7.2007)
04. TRENČÍN (27.10.2007)
05. NITRA (22.12.2007)
--
06. BRATISLAVA 2. (26.1.2008)
07. HUSTOPEČE (26.4.2008)
08. MARTIN (21.6.2008)
09. ADAMOV (1-3.8.2008)
10. RUŽOMBEROK (18.10.2008)
11. NITRA 2. (20.12.2008)
--
12. BRATISLAVA 3. (24.1.2009)
13. HUSTOPEČE 2. (21.3.2009)
14. MARTIN 2. (20.6.2009)
15. ADAMOV 2. (14-16.8.2009)
16. TERCHOVÁ (10.10.2009)
17. NITRA 3. (19.12.2009)
--
18. BRATISLAVA 4. (23.1.2010)
19. MANÍNSKA TIESŇAVA (3.4.2010)
20. MARTIN 3. (20.6.2010)
21. MANÍNSKA TIESŇAVA 2. (6-8.8.2010)
22. JÁNOVA LEHOTA (09.10.2010)
23. NITRA 4.(18.12.2010)
--
24. STUPAVA (19.2.2011)
25. MARTIN 4. (12.6.2011)
26. MANÍNSKA TIESŇAVA 3. (12-14.8.2011)
27. ŠAĽA (22.10.2011)
28. NITRA 5. (17.12.2011)
--
29. STUPAVA 2. (11.02.2012)
30. MARTIN 5. (20.05.2012)
31. MANÍNSKA TIESŇAVA 4. (17-19.08.2012)
32. ČADCA (13.10.2012)
33. NITRA 6. (22.12.2012)
--
34. BRATISLAVA 5. (23.03.2013)
35. ČADCA 2. (25.05.2013)
36. MANÍNSKA TIESŇAVA 5. (16-18.08.2013)
37. NITRA 7. (14.12.2013)
--
38. BRATISLAVA 6. (22.3.2014)
39. ČADCA 3. (24.5.2014)
40. MANÍNSKA TIESŇAVA 6. (15-17.08.2014)
41. NITRA 8. (13.12.2014)
--
42. BRATISLAVA 7. (21.03.2015)
43. MANÍNSKA TIESŇAVA 7. (14-16.08.2015)
44. NITRA 9. (19.12.2015)
--
45. BRATISLAVA 8. (19.03.2016)
46. MANÍNSKA TIESŇAVA 8. (12-14.08.2016)
47. NITRA 10. (17.12.2016) - *** 10 rokov MeganeKlubu *** premietanie videí

--
48. BRATISLAVA 9. (18.03.2017)
49. VALČIANSKA DOLINA 1. (11-13.08.2017)
--
50. BRATISLAVA 11. (24.03.2018)
51. VALČIANSKA DOLINA 2. (17-19.08.2018)
--
52. BRATISLAVA 12. (09.03.2019)
53. LUBINA 1. (19-21.07.2019)
54. POVAŽSKÁ BYSTRICA 1. (14.12.2019)


Comming Soon:
55. BRATISLAVA 13. (xx.03.2020)
56. LUBINA 2. (14-16.08.2020)
57. POVAŽSKÁ BYSTRICA 1. (xx.12.2020)

Návrat na "Megane Klub"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní