voda v chladiči

Nieco nefunguje na aute? Spytajte sa, mozno niekto poradi. Len pre MEGANE II.
Užívateľov profilový obrázok
17speedy
Nováčik
Dátum registrácie: Št Jún 09, 2011 6:55 pm
Typ vozidla: Renault Megane II 1.9 dCi 88kw r.v. 2004

voda v chladiči

Príspevokod užívateľa 17speedy » So Jan 26, 2013 9:00 pm

dobrý chcel by som sa informovať ohľadom vody v chladiči. Pred nedávnom som si všimol že nádržka je úplné prázdna ale motor bežal normálne ani sa príliš nezohrieval proste tak ako stále. Kúpil som chladiacu zmes do chladiča dolial a asi po 10 min som skontroloval hladinu a opäť bola nádržka prázdna pričom pod autom nič nekvapká takže voda nevytiekla von. Dolieval som skoro 2l chladiacej zmesi. Kde môže byť chyba ? :renmeg: auto Megane II 2004 1,9dCi 88kW. Ďakujem za radu.
jozefr
Dobrý priateľ klubu
Dátum registrácie: Ut Sep 29, 2009 8:46 am
Typ vozidla: Renault Megane II Grandtour 2005

Re: voda v chladiči

Príspevokod užívateľa jozefr » So Jan 26, 2013 10:12 pm

A neprehrieva sa ti motor ? Aj ked teraz je dost zima, takze pokial chodis kratke trasy tak sa to snad da aj bez chladiacej kvapaliny.
Sa mi nechce verit ze nalejes chladiacu kvapalinu do auta a v nadobke nic nieje ? to hned zmizla dole ci sa v nadobke aj chvilu udrzala... musi dakde vytiec je to predsa uzatvoreny okruh.

Ja by som typol netesnost v okruhu niekde za termostatom.
Garaz Renault Megane II Grandtour 2005, 1.5dci 78kW (chip 89kW/301NM), 6st man. Obrázok
17speedy
Nováčik
Dátum registrácie: Št Jún 09, 2011 6:55 pm
Typ vozidla: Renault Megane II 1.9 dCi 88kw r.v. 2004

Príspevokod užívateľa 17speedy » Ne Jan 27, 2013 11:26 am

tak minule som mal asi 200km cestu a motor mal normálnu teplotu tak ako vždy. Keď som včera dolieval nalial som tam 1L a hneď to zmizlo ostalo trochu na dne nádobky ale pod autom na snehu neboli žiadne stopy po vode. v prebehu týždňa idem meniť olej tak sa nato budeme musieť pozrieť s mechanikom kde môže byť chyba lebo nerád by som ostal niekde na ceste stáť
peter-1.6
Člen
Člen
Dátum registrácie: Pi Jan 11, 2008 3:13 pm
Typ vozidla: megane I. phI
megane II. phII

Príspevokod užívateľa peter-1.6 » Ne Jan 27, 2013 11:32 am

treba to poriadne pozrieť, lebo ked to netečie nikde von musí to ísť zákonite do vnutra čiže bud to ide do oleja alebo do spalovania

Návrat na "Technické záležitosti Megane II."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní